top of page

proč se nekamarádím s bacilem

Sepsala jsem pár řádků na téma, proč ve studiu nefotím bacily....

camera foceni vs bacil.png

Nekamarádím se s žádným bacilem a nechci ho fotit. Věřím, že i vy ho na fotkách ode mě nechcete a nemá být součástí garderobiéry nikoho na focení.

Vůbec zde nebudu začínat na téma covid... upřímně? Já se odmítám kamarádit i s naší konzervativní českou chřipkou či angínou nebo jen trapným zánětem dýchacích cest, který jsem si nedávno užila, nešlo to bez pomoci antibiotik, a nechtělo se mu o dům dál. 

Naprosto rozumím tomu, že toužíte po rodinných fotografiích a že zvlášť v předvánočním čase s nimi počítáte na dárky pro babičky a jiné příbuzné. Já také :) Předvánoční sezóna, která nám rodinným fotografům začíná v průběhu září, je náročná. Máme omezený počet týdnů na to zvládnout uspokojit poptávku po rodinných portrétech a snažíme se ze všech sil to zvládnout; navíc ve kvalitě, kterou garantujeme v propagaci. První věc je, že to skutečně nepůjde, když bude fotografka pořád unavená a nachcípaná, protože klient měl rýmu a trochu kýchal. Hodiny, které si vyžaduje předvánoční sezóna jsou často neúprosné a náročné. 

Až se z toho do půlky prosince či ledna vyzdravím, už pak vánoční sezónu nestihnu odfotit. 

Další a nemenší důvod, proč se velmi aktivně vyhýbám bacilům je, že fotím nejen vánoce, ale průběžně novorozence, těhotné a v nemalé části seniory při generačních foceních. 

Snažím se to vše podat s nadsázkou, špetkou humoru ... ale věřte mi, že to myslím velmi vážně. Chci být zdravá a chci klientům nabídnout zdravé prostředí, kam se jdou fotit další, nejen vy.  V neposlední řadě - jak na fotce vypadá unavené dítko plné rýmy?...

Žádám vás, abyste vždy předem konzultovali, že vás před focením bacil navštívil, ráda vám dám náhradní termín, jestliže se tak stane. 

Já sama ruším rodinná focení, když jsem nemocná a věřte mi, jsem poslední, kdo chce o tu zakázku přijít, ale zdraví mám na prvním místě - to své i to vaše.

do studia NEVEZMU NIKOHO s jakoukoli formou nachlazení či nemocí.

 

Děkuji za pochopení... a věřím, že můj přístup většina z vás spíše docení.

Krásný den, vaše Hanka

bottom of page