top of page

14 let svatební fotografie

Focení svateb miluji, dávám do něj vše a snažím se pro nevěstu se ženichem udělat maximum, aby měli krásnou vzpomínku na celý svatební den v podobě krásných fotografií.  Doufám, že se Vám ukázky v galeriích líbily,

a proto jste teď zde a chystáte se číst informace o cenách a samotném focení.                   

Čtěte, prosím, pozorně celou stránku, obsahuje nejen ceník ale také nedílné podmínky focení (= obchodní podmínky), autorská práva atd. Objednávkou fotoslužeb souhlasíte s obchodními podmínkami. Prosím, věnujte jim náležitou pozornost.  Máte-li doplňující dotazy, není-li Vám něco jasné, je nezbytné vše řešit před samotným focením. 

Informace o dopravném, poštovném apod. najdete v dolní části ceníku.

Uvedné ceny jsou v CZK.

SOUČÁSTÍ CENY JE PRÁVO FOTOGRAFA ZVEŘEJNIT UKÁZKU jako výsledek své práce - viz galerie a sociální sítě. Odhalené či příliš intimní snímky jsou samozřejmě vždy předmětem souhlasu ze strany klienta! Důvodem práva zveřejnit výsledek focení je další propagace služeb a poskytnout možnost výběru fotografa dalším klientům tak, jak jste si vybírali vy - tedy na základě konkrétních výsledků. Mí klienti by jistě potvrdili, že jsem v tomto ohledu velmi korektní a dokáži přistupovat k jednotlivým zakázkám individuálně.

 

1. balíček Svatební den

Doba trvání:  8 hodin 

Co dostanete: fotografie v elektronické podobě (uschovna.cz) (cca 300-330 fotografií **)

a 40 ks výtisků* rozměr 13x18

Cena: 15.000,-- 

2. balíček Premium 

Doba trvání: 12 hodin 

Co dostanete: fotografie v elektronické podobě (uschovna.cz) (cca 380-500 fotografií **)

oproti posledním sezónám navýšen počet finálních fotografií o více než 100 fotografií. 

a 50 ks výtisků* rozměr 13x18 

Cena: 18.000,-- 

 

Upozornění: vybraný celodenní svatební balíček (1 & 2) nelze po závazné rezervaci změnit za menší!

3. balíček Obřad + hostina

Doba trvání:  4 hodiny

Co dostanete: fotografie v elektronické podobě (uschovna.cz) (cca 160-180 fotografií **)

a 30 výtisků* rozměr 13x18

Cena: 9.000,--

 

3) balíček Obřad

Obsah: obřad, momentky, skupinové fotografie novomanželů se svatebčany, fotografování novomanželů dle možností v interiéru / exteriéru místa obřadu

Doba trvání: do 1-1,5 hod

Co dostanete:  fotografie v elektronické podobě (uschovna.cz) (cca 110-130 fotografií **)

a 20 výtisků* rozměr 13x18

Cena: 7.000,--

 

** fotografie jsou vždy výběrem fotografa, svatební balíčky obsahují mix barevných a černobílých fotografií

* TISK fotografií v rámci balíčku:

Vytisknuté fotografie v objednaném balíčku ve formátu 13x18 jsou jemně orámované (od léta 2021 cca 0,5cm bílý rámeček). Od 2021 tisk provádím především u Kvalitnifotky.cz, kde můžete využít i vy osobně slevu pro mé klienty (odkaz s informacemi připravuji).

Pokud chce klient využít právo na výtisky v rámci balíčku, je nezbytné zaslat výběr k tisku do 30 kalendářních dnů od obdržení kompletního svatebního alba v elektronické podobě. Po uplynutí této lhůty nárok na výtisky propadá.

CENY NEOBSAHUJÍ: 

DOPRAVA, VSTUPNÉ, PARKOVNÉ:

Příplatek za dopravu : 5,-/km (počítáno Ptice - svatba - Ptice).

Při focení v placených zahradách (např. Průhonice, Dendrologická zahr., Botanická zahr.) není součástí ceny za fotobalíček vstupné nebo jiné poplatky za fotografa a případného asistenta). Pro bližší info napište, prosím, kontkrétní poptávku. U míst, kde není aktuálně v bezprostřední blízkosti svateby jiná možnost parkování než placené parkování, bude parkovné připočítáno k ceně. Děkuji za pochopení.

TISK nad rámec balíčku

Další stejně zarámované výtisky je možné doobjednat; cena 15,--/ks.

POŠTOVNÉ:

Zaslání výtisků z hotových fotografií poštou: 

základní poštovné 150,--

poštovné s dobírkou 250,--

Ceny neobsahují poštovné do zahraničí, které je vždy počítáno do konkrétní destinace určené klientem.

BARVA & ČERNOBÍLÁ:

Nová černobílá verze k původní dodané barevné fotografii v elektronické podobě stojí 80,--/ks.

Nová barevná verze k původní dodané černobílé fotografii v elektronické podobě stojí 90,--/ks. 

Tuto druhou verzi fotografie je možné po vzájemné dohodě objednat po dobu max. 2 týdnů od data zaslání fotografií přes Uschovna.cz.

Každá DALŠÍ HODINA nad rámec vybraného balíčku služeb stojí CZK 750,--. 

Slevy a akce nelze kombinovat; nevztahuje se na dopravné. Sleva se vždy počítá ze základního ceníku. Nevztahuje se na hodiny navíc nad rámec balíčku.

Jako bonus dostanete v elektronické podobě všechny upravené fotografie také ve zmenšené verzi (s malým logem fotografa) pro použití Internet / e-mail / pro další dodavatele (viz autorská práva).

DALŠÍ DŮLEŽITÉ INFORMACE:

DOBA DODÁNÍ FOTOGRAFIÍ:

V závislosti na sezóně, aktuálním vytížení a rozsahu zakázky - cca 3-8 týdnů 

DATA V ELEKTRONICKÉ PODOBĚ:

Klient obdrží hotové album především prostřednictvím online portálu pro stahování dat (např. uschovna.cz).

Klient se zavazuje si data stáhnout, zkontrolovat a zároveň provést zálohu stažených dat.

Fotograf po předání zakázky neručí za archivaci zhotoveného materiálu.

Výsledné fotografie jsou dokumentací Vašeho svatebního dne odpovídající místu konání, které jste si vybrali, a aktuálním podmínkám na daném místě (ať už se jedná o přípravy, focení novomanželů nebo hostinu aj.).

Fotografie dodané v plném rozlišení jsou vždy v poměru stran 10:15.

Fotografie odpovídají subjektivnímu kreativnímu vnímání fotografa a jeho vlastnímu způsobu úpravy fotografií (barva, kontrast atd.). Finální výběr snímků je výběrem fotografa. 

Fotograf neručí za počet výsledných upravených fotografií v případě, že dojde k výraznému omezení možností focení ze strany klienta (čas na focení, pózování novomanželů/klientů apod.) nebo nepředvídaných podmínek (počasí apod.). V takových případech klient nemá nárok na snížení ceny za objednanou službu.

Milé nevěsty, dovoluji si na základě svých zkušeností doporučit: nepodceňujte úpravu pleti a vlasů a využijte služeb profesionálních vizážistek. Na fotografiích je výsledek jejich práce velmi znát.

Zákazník bere v úvahu a souhlasí s tím, že každý člověk je jiný, má svůj osobitý vzhled a estetická kvalita fotografií se vzhledem k této skutečnosti různí. Vlastní vzhled a nespokojenost s ním není v žádném případě důvodem k reklamaci výsledných fotografií.

Závazná rezervace fotoslužeb platí písemným potvrzením rezervace např. prostřednictvím e-mailu či zprávy přes sociální sítě aj. a musí být oboustranně potvrzená. V případě svateb pak souběžně se složenou zálohou, o jejíž výši budete informováni e-mailem. Záloha garantuje rezervaci termínu focení a je nevratná v případě zrušení rezervace ze strany klienta. V ceně focení zaplacením zálohy má klient možnost 1x změnit závaznou rezervaci konkrétního data. Druhá změna je zpoplatněna. Záloha propadá, je-li náhradní vybraný termín obsazen! Klient nemá nárok na refundaci. Na každý svatební termín dělám rezervaci pouze pro jeden pár a odmítam další...

Je dobré požádat svatebčany, aby při obřadu nefotili alespoň při nejdůležitějších momentech jako je např.první polibek novomanželů. Zvlášť v uzavřenějších prostorách dokáže přímý protiblesk způsobit nekvalitu snímku, na který mám často jen pár vteřin. Na pózování novomanželů je potřeba klid při focení tzn. probíhá bez účasti ostatních svatebčanů (s vyjímkou např. svědkyně, kamaráda na pomoc novomanželům) či jiných fotografů.

Svatební hostina... aneb odpověď na otázku, zda máte s fotografem počítat na jídlo... Svatební den je jedinečný ve Vašem životě, náročný na přípravu a realizaci všech představ o něm. Stejně jako pro Vás, je výjimečný i pro Vašeho fotografa, který se při své celodenní práci snaží zachytit pro Vás spoustu okamžiků a detailů, které vše umocňují. I z toho důvodu je proto vhodné podávat jídlo pro fotografa ve stejné místnosti, kde probíhá hostina. Bohužel si při focení svatby nemám možnost zajít na rychlý oběd jinam a potřebuji být co nejvíce přítomna dění na hostině a zaznamenat důležité okamžiky Vaší svatby. 

 

Máte-li vlastní přání na konkrétní záběr / typ pózy / detail aj. je nutné vyslovit své přání při focení konkrétní části dne, které se požadavek týká (např. rádi byste určitou pózu novomanželů – je nutné to říct včas při focení ženicha s nevěstou apod.).  Je nutné počítat s aktuálními podmínkami na daném místě focení.

U svateb nenabízím možnost vlastního výběru záběrů z neupravených fotografií. Neposkytuji neupravené fotografie. Raw verze původních fotografií jsou smazány 3 týdny po odevzdání zakázky.

Máte-li zájem, je možné domluvit si osobní schůzku v rámci Prahy 5, 6, Praha-západ (oblast Rudná a okolí).

AUTORSKÁ PRÁVA:

Všechny fotografie jsou předmětem autorského práva a majetkem fotografa a nesmí být použity pro jakýkoli komerční účel,  propagaci či prodej třetí straně bez písemného souhlasu autora.

Fotografované osoby mohou používat fotografie pro svou nekomerční osobní prezentaci.

FOTOGRAFIE jako reference pro další dodavatele (květinářky, restaurace, vizážistky, koordinátoři, svatební salony/agentury apod.): klient smí poskytnout dalším dodavatelům fotografie jako reference pouze v dodané zmenšené verzi s logem fotografa.

VAŠE FOTOGRAFIE - PREZENTACE PRÁCE FOTOGRAFA A SUBDODAVATELŮ:

Vzhledem  k tomu, že svou práci a služby mohu propagovat pouze prostřednictvím konkrétních výsledků tj. fotografií z vlastních focení, vyhrazuji si právo použít výběr fotografií z focení pro svou prezentaci a propagaci svých služeb.  Vztahuje se na všechny druhy focení. Viz úvodní část článku - intimní nebo příliš odhalené snímky jsou samozřejmě VŽDY předmětem souhlasu ze strany klienta! 

Oficiální galerie a ukázky výsledků práce fotografa: na svatbách ale i dalších foceních jsou mezi fotografovanými osobami další lidé než pouze objednatel služby. Klient, který objednal fotoslužby nese zodpovědnost za případné informování osob na fotografiích, že jsou součástí prezentace fotografa. 

DOHODA PROSTŘEDNICTVÍM SMS, E-MAILU ČI JINÉ PÍSEMNÉ KOMUNIKACE JE BRÁNA JAKO ZÁVAZNÁ A NAHRAZUJE TAK PÍSEMNOU SMLOUVU.

Vyhrazuji si právo fotit bez účasti dalších fotografů.

 

***KONEC***

bottom of page